201710.09

PLAN DLA POLSKI POLSKA 3.0 NA INAUGURACJĘ II FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU

http://irforum.pl/plan-dla-polski-i-polska-3-0-na-inauguracje-ii-forum-inteligentnego-rozwoju/

II Forum Inteligentnego Rozwoju zainauguruje sesja otwarcia podczas której rozmawiać będziemy o bezpieczeństwie energetycznym i żywnościowym oraz o największym projekcie klastrowym w Europie.

Plan dla Polski – nowe technologie i bezpieczeństwo energetyczne oraz żywnościowe gwarantem inteligentnego rozwoju – takim panelem rozpocznie się II Forum Inteligentnego Rozwoju.

W ramach sesji otwarcia eksperci dyskutować będą o kierunku, w którym podąża polski przemysł, czyli strategia gospodarcza oparta o innowacyjne rozwiązania technologiczne w połączeniu z bezpieczeństwem energetycznym.

Największy klastrowy projekt w Europie – program Polska 3.0 – przedstawi jego koordynatorka – Angelika Jarosławska.

SESJA INAUGURACYJNA

„Polska musi pokonać jeszcze wiele trudności gospodarczych, aby stać się gospodarką innowacyjną. Przed nami stoją ważne decyzje dotyczące strategii przejścia od gospodarki zbudowanej na importowanych technologiach do opartej na innowacjach.
– Program Polska 3.0 – najistotniejszy program rozwoju dla Polski – największy klastrowy projekt w Europie, stanowiący spójną politykę rozwoju gospodarki opartą na przemysłowym potencjale kraju, innowacyjności i konkurencyjnej pozycji Polski w Unii Europejskiej
– Finansowanie społeczne a monopolizacja gospodarki
– Nowe technologie i bezpieczeństwo energetyczne oraz żywnościowe – priorytety dla polskiej gospodarki”