zraszacz Hunter

Zraszacze firmy Hunter

Latem bardzo często panują okresy czasu, w trakcie których brakuje opadów deszczu. Jednocześnie temperatury są zwykle bardzo wysokie, a promienie słońca silnie świecą. W takich warunkach atmosferycznych prawidłowy rozwój roślin, drzew i krzewów jest mocno utrudniony. Warto więc otoczyć zielone przestrzenie wyjątkową troską oraz opieką. Jednym ze sposobów jest dodatkowe nawodnienie. Idealnie w tym celu nadają się zraszacze ogrodowe. Sprawdź czym wyróżniają się te produkowane przez firmę Hunter!

Jakie typy zraszaczy firmy Hunter można wyróżnić?

Po zapoznaniu się z ofertą oferowaną przez firmę Hunter można szybko stwierdzić, że obecnie dostępnych jest naprawdę wiele różnorodnych akcesoriów do nawadniania. Dzięki możliwości wyboru można przebierać pośród linii oraz taśm kroplujących, rotatorów, rur montażowych, dozowników, czujników, dyszy, oraz sterowników. Ogromną popularnością cieszą się ponadto różne typy zraszaczy ogrodowych. Jedne z nich są statyczne, a inne – rotacyjne oraz obrotowe – mają możliwość poruszania się wokół własnej osi, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie nawadnianej przestrzeni. Wśród takich właśnie urządzeń do nawadniania można wyróżnić chociażby:

 • ECO ROTATOR – ten zraszacz określany jest mianem wynurzalnego. Kiedy pracuje jest on widoczny ponad powierzchnią ziemi, natomiast w momencie, gdy nie zajmuje się podlewaniem danego terenu jest on schowany w ziemi. Dzięki temu nie zaburza wyglądu ogrodowej aranżacji. Najczęściej swoje zastosowanie znajduje on na niewielkich obszarach o komercyjnym przeznaczeniu oraz na prywatnych posesjach – w ogrodach lub na podwórkach.
 • PS ULTRA – to jeden z najbardziej kompaktowych zraszaczy, który dzięki dostępności wielu rodzajów dyszy może być zamontowany w dowolnej instalacji.
 • PRO-SPRAY PRS30 oraz PRO-SPRAY PRS40 – swoje zastosowanie najczęściej znajdują w przydomowych ogrodach i podwórkach oraz na terenach przemysłowych. To gwarancja w pełni efektywnego nawadniania.
 • SRM – ten zraszacz sprawdzi się zwłaszcza na terenach o średniej wielkości, cechuje się wyjątkową ekonomicznością. To oszczędność wody, która sprzyja nie tylko naszemu portfelowi, ale również otaczającemu nas środowisku naturalnemu.
 • PGJ – taki zraszacz jest swego rodzaju nowością, jego celem jest stosowanie przede wszystkim na powierzchniach o małych oraz średnich wielkościach.
 • PGP – ten typ zraszacza firmy Hunter cieszy się największą popularnością i sprzedaje się w dużych ilościach. Sprawdza się on na mniejszych terenach.
 • I-20 ULTRA – ten rodzaj zraszacza cechuje się wyjątkową wytrzymałością. Przez naprawdę długi czas może służyć ona na terenach miejskich, jak również prywatnych posesjach.

Co wyróżnia zraszacze firmy Hunter?

Zraszacze Hunter mają wiele charakterystycznych cech, które wyróżniają je pośród innych tego typu produktów, jakie dostępne są obecnie na rynku. Do tego rodzaju wyjątkowych właściwości należą chociażby: wysoka jakość, dokładność i precyzja wykonania, ekonomiczność, możliwość dostosowania do obszarów o różnej wielkości, płynna regularność zasięgu, szansa szybkiej wymiany dyszy z filtrem, który chroni je przed częstym zatykaniem.

Zraszacze firmy Hunter – gdzie warto je zastosować?

Zraszacze firmy Hunter wyróżniają się wieloma istotnymi cechami. Wśród nich duże znaczenie ma chociażby ich wyjątkowa uniwersalność. Taka forma nawadniania sprawdzi się bowiem na różnorodnych przestrzeniach. Najczęściej można je spotkać na przykład:

 • w ogrodach
 • w parkach
 • na trawnikach
 • na podwórkach
 • na boiskach sportowych
 • na zielonych terenach rekreacyjnych

Jak dopasować konkretny rodzaj zraszaczy?

Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność zraszaczy firmy Hunter zależy od wielu czynników. Wśród nich kluczowe znaczenie ma chociażby to, w jaki sposób zostaną one rozmieszczone na terenie, który ma być dodatkowo nawodniony. Kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przed kupnem zraszaczy firmy Hunter to przede wszystkim:

 • wielkość terenu, jaki ma zostać podlany
 • typ roślin rosnących na danym obszarze
 • zapotrzebowanie tych roślin na wodę
 • stopień wysuszenia gleby
 • panujące warunki atmosferyczne
 • rodzaj gleby występujących na konkretnym obszarze
 • typ ukształtowania terenu

Podsumowanie

Zastosowanie zraszaczy firmy Hunter w ogrodzie, na trawniku, czy na podwórku to naprawdę korzystne rozwiązanie. Cechuje je wiele zalet, z których naprawdę warto korzystać. Przede wszystkim jest to gwarancja posiadania pięknego i zadbanego otoczenia, nawet jeśli latem panuje susza. Z tymi zraszaczami deficyty wody raz na zawsze odejdą w zapomnienie. Decydując się na takie rozwiązanie można być pewnym, że trawnik w naszym ogrodzie będzie soczyście zielony, przez co wyróżni się wśród wszystkich podwórek znajdujących się w najbliższej okolicy. Mało tego, nawadnianie w taki sposób to opcja niezwykle oszczędna, nie wymaga przy tym zbyt dużego nakładu pracy. Wystarczy odpowiednio zaprogramować zraszacze firmy Hunter, a we własnym zakresie zajmą się one nawadnianiem konkretnego terenu. Te wszystkie mocne strony przemawiają za wykorzystaniem takiej metody podlewania zielonych obszarów. Wypróbuj je sam, a przekonasz się o ich skuteczności.

Opublikowany w Dom